Европейската седмица на мобилността
Европейската седмица на мобилността се провежда с цел да се насърчат модели на поведение, които да са в съответствие с принципите на устойчивото развитие и по-специално: да са насочени към намаляване на замърсяването на градската среда от транспорта и подобряване на качеството на живот на европейските граждани. Учениците от нашето училище изразиха своите позиции по проблема с табла и рисунки. В рисуките си показаха проблемни ситуации в движението по пътищата. Проведохме викторина „Толерантни на пътя”. Подготвихме и разгледахме презентации „Правилата опознай” и „Пътни знаци”. Целта беше учениците да разберат конфликтните ситуации на пътя. Включиха се и в инициативите организирани от община Монтана.


