Великият българин Васил Левски
В навечерието на 144–та годишнина от обесването на Васил Левски, в І ОУ ,,Св.св. Кирил и Методий” – гр. Монтана, бяха организирани поредица от мероприятия за отбелязване на събитието. Гости в нашето училище бяха представители от Регионален исторически музей – гр. Монтана, които представиха презентация пред учениците от ІV,,а”, ІV,,б”, ІV,,в” и ІV,,г” класове на тема: ,,Великият българин Васил Левски”.
Осъществена бе приемственост между учениците от начална и прогимназиална степен с представения рецитал и викторина за Васил Левски от възпитаниците на І,,а” клас, с класен ръководител г-жа Гергана Страхилова и ІV,,в” клас, с класен ръководител г-жа Катя Маркова.
Преподавателите по история, г-жа Елка Станева и г-жа Силвия Каменова, представиха пред учениците от V – VІІІ клас презентация за живота и делото на Апостола.
Ученици от V клас изнесоха рецитал, посветен на героизма на Васил Левски.