Маратон на литературното четене
На 14.12.2017г. се проведе Маратон на четенето. Литературният празник беше посветен на Националната седмица за повишаване на грамотността. Взеха участие ученици от 5-6-7 клас. Ентусиазираните малки читатели прочетоха с вълнение откъси от свои любими художествени творби.
Инициативата е насочена към насърчаване на четенето и общуването с книгите, носители на непреходните ценности в човешката история и култура.