Мероприятие в Художествената галерия ,,Кирил Петров”
В навечерието на 3-ти март ученици от І ОУ ,,Св.св. Кирил и Методий” – гр. Монтана, под ръководството на г-жа Е. Станева и г-жа С. Каменова, станаха съпричастни към инициативата на Регионален исторически музей – Монтана за отбелязване на празника.
Мероприятието бе проведено в Художествената галерия ,,Кирил Петров”. Учениците от V и VІ клас рецитираха стихове и поднесоха интересни факти за Руско-турската война 1877 г.-1878 г., която носи нашето Освобождение. Децата от ІV ,,А” клас с класен ръководител Н. Христова се присъединиха към празника и изнесоха рецитал.
Показана бе презентация за хода на Освободителната война 1877 г.-1878 г., за героизма на Българското опълчение и талантливите руски пълководци ген. Столетов, ген. Скобелев, ген. Гурко, ген. Тотлебен, ген. Радецки.
Гости на тържеството бяха Нели Василева – главен експерт ,,Култура и вероизповедания” в Община Монтана и Светлана Стоилова – директор на Регионален исторически музей Монтана.

