Новини
„Черноризец Храбър„
Грамота за достойно представяне на Силвия Аврамова от 4 в клас в XXVI математически турнир „Черноризец Храбър„.

Математика без граници 2017
На 30.11.17 г. директорът на I ОУ г- жа Албена Иванова награди учениците взели участие в есенния кръг на математическото състезание.
Тази година имаме 13 медалисти - ученици от 2, 5 и 6 клас.
Г-жа Иванова пожела в следващите кръгове всички участници да извоюват медали.


Световeн ден за борба против СПИН.
Днес, 1 декември 2017г., в училището отбелязахме Световният ден за борба против СПИН.
Учениците от прогимназиална степен заедно с доброволци от МБЧК разговаряха за начините за заразяване с болестта и последиците от нея за живота на човека. След това раздадоха на съучениците си брошури и листовки, свързани с борбата против СПИН.
19.11.2017г. - Световен ден на възпоменание за жертвите от пътнотранспортни произшествия.
На учениците от 4 "а" клас бе презентиран урок по безопасност за движение по пътищата.


Петокласниците отново пътуват в Космоса.
Учениците от V клас приложиха знанията получени в часовете по човекът и природата на практика и се разходиха из Вселената. Те създадоха много оргинални и красиви макети и рисунки на Слънчевата система. Интересът към тях от малки и големи ученици е голям.
Изложбата „ Разходка в Космоса” е разположена на втория етаж в голяма сграда на училището и ще продължи до 28 ноември. Заповядайте да я видите!
Зелената олимпиада
На 20 ноември, понеделник, в Монтана гостува Зелената олимпиада. Това е най-масовото образователно събитие с екологичен характер, в което се включиха близо 7000 деца. Инициативата има за цел да възпитава у децата любов към природата и да повиши знанията им за нейното опазване.
Монтана е един от градовете, в които има такова събитие и нашето училище се включи в зеления празник с 27 ученици, водени от г-жа С.Спасова. Участниците спечелиха награди от забавната викторина, а училището получи грамота за включването си в този полезен за децата проект.
Световна седмица на предприемачеството - 13-17 ноември 2017г.
Седмицата се провежда днес в 160 държави от всички континенти. Официален домакин за нашата страна от самия й старт е Джуниър Ачийвмънт България.
В седмицата на предприемачеството се включи и Първо ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ гр. Монтана със своя инициатива.
На 15.11.2017 г. ученици от 3а, 3в клас и 4б клас се срещнаха със собственика и управителя на обект, свързан с ресторантьорския бизнес в нашия град. Срещата премина вълнуващо, децата научиха интересни неща за работата на ресторантьора .Много от малките ученици зададоха своите въпроси към управителя, свързани с оганизацията на работа, рекламата и избора на меню в ресторанта. Срещата завърши с конкурс за рисунка на тема „Най – вкусната професия-професията на ресторантьора“.
„Поклон, будители народни!“
На 27.10.2017 г. в ГЦОУД – 7 клас беше проведена викторина под надслов „Поклон, будители народни!“. Г-жа Анжела Петкова разказа накратко за възобновяването на празника и обяви регламента.
Разделени на два отбора с капитани Мирослав Захариев и Деница Димитрова, седмокласниците показаха своите знания от Българската възрожденска литература, като отговаряха на въпроси , свързани с биографиите и творчеството на известни възрожденци, изучавани в шести и седми клас.
Отговорите бяха оценявани от жури в състав г-жа Яворка Веселинова и г-жа Десислава Александрова. Битката беше оспорвана, но и двата отбора завършиха с равен брой точки и заслужиха аплодисментите на публиката.
Заредени с положителни емоции, усмивки и добро настроение, учениците макар и за кратко се пренесоха в епохата на Възраждането и почувстваха духа от изучаваните произведения.