Новини
Първи ноември – Денят на народните будители

Първи ноември – Денят на народните будители – един национален празник, обърнат към най-здравите корени на българската духовност, празник на хилядите будители на българската народна съвест!
Честването на този празник се осъществи чрез презентация, викторина и тържество на 31.10.2017г. В подготвената викторина, разнообразена със забавни игри, децата демонстрираха знанията си за този празник и българската история благодарение на усилията на учителите по история и цивилизации и изобразително изкуство и учениците от V, VI и VII клас. Училището успя да отдаде почит на светлите личности, чиито дела са причината за развитието и съхраняването на българската книжнина и култура. Тяхната инициатива включи и изработването на табло с портретите на знаменити будители и поставянето им в фоайето на училището.
Учениците от 5 клас рисуваха възрожденски стари къщи. Това внесе настроение и празничност през целия ден и ни напомни, че не бива да спираме да обогатяваме и опазваме българската духовност и копнежа по нови хоризонти в образованието.
Честит празник!
Европейски ден на спорта
Ученици, учители и родители се включиха в сутрешна гимнастика по случай Европейския ден на спорта, който тази година се отбелязва на 29 септември.
Най-активните получиха значки и гривни с логото на инициативата „Спортът е здраве”.
Денят продължи със забавни игри в класовете.
Начало на новата учебна година
Скъпи ученици и родители, отново е септември!
Заповядайте на 15.09 от 09:00 часа на тържественото откриване на новата учебна година в Първо ОУ "Св. св. Кирил и Методий". Нека от първият учебен ден да се заредим с много усмивки и весело настроение.
Очакваме Ви!
Родителска среща
Уважаеми родители на бъдещите първокласници, Ръководството на Първо ОУ "Св.св Кирил и Методий" ви уведомява, че на 07.09.2017г. от 18 часа ще се проведе родителска среща.
Очакваме ви!
„Здравей Лято!“ - Втората публична изява по проект „Твоят час“
„Здравей Лято!“- под този надслов протече Втората публична изява по проект „Твоят час“ на групите по интереси „Славееви песни“, „ В света на танца“, „ Защита при бедствия, пожари и извънредни ситуации“ и „Spelling Bee“. Тази продукция беше реализирана в залата на ОМД на 14.06.2017г.
Под ръководството на г-жа Пенка Цветкова чаровните и талантливи деца на I ОУ гр. Монтана сътвориха истински празник. Изпратиха учебната година и посрещнаха лятото с любими песни и динамични и завладяващи танци.
Илиян Илиев, ученик от групата по интереси „Spelling Bee“, с ръководител г-жа Елка Христова запозна присъстващите с успехите на групата.
Учениците от отбора , участващи в групата по интереси „ Защита при бедствия, пожари и извънредни ситуации“ с ръководител г-жа Елка Станева, демонстрираха видовете защитни облекла за различните видове замърсявания: радиоактивно, химическо и биологическо. Представени бяха основни моменти от участието на отбора в ХV Национално състезание в гр. Бургас и класирането им на 3то място.
С послание за попътен вятър и много бъдещи успехи бяха изпратени седмокласниците и осмокласниците на училището.



Още снимки от събитието в нашата галерия.
"Часът на математиката" - Твоят час
На 09.05.2017г. в групата се проведе забавна викторина. Участниците, разделени на отбори, решаваха забавни логически задачи и показаха умения за екипна работа. На 30.05.2017г. се проведе публична изява "Математиката - забавна и интересна".

"Математиката не е много лесна, разбереш ли я става интересна" - проект Твоят час
На 13.06.2017г бе проведена Представителна изява на Група "Математиката не е много лесна, разбереш ли я става интересна" при Първо Основно училище "Св.св. Кирил и Методий" в 17 часа в Мултимедийния кабинет.
Събитието бе съпроводено от голям интерес, емоции и смях.
Интересът бе както към презентацията, така и към задаваните задачи и надпреварата кой да излезе да решава задачите. Въпреки, че предложените решения не винаги бяха верни. Накрая завършихме с почерпка и всред смях и закачки направихме коментар на събитието.
"Математиката - лесна и интересна" - проект Твоят час
С интерес учениците разгледаха презентацията за дейността на групата и работиха по поставената задача за сглобяване на пъзел.
В края на изявата трима ученици получиха грамоти за положеното старание през годината.